Учням

Суїцид. Стереотипи, їхнє розуміння та факти   Останнім часом у всьому світі спостерігають тенденцію до скоєння самогубств серед підлітків і навіть серед дітей молодших 12 років. Україна, на жаль, не виняток. Щороку в країні фіксують понад ста самогубств серед дітей, ще більше — «невдалих» спроб, або тих, що були кваліфіковані як нещасні випадки. Оцінити ж кількість дітей, які мають суїцидальні наміри, або близькі до їхнього формування напевно не візьметься ніхто.
    Допомогти не дійти до останньої межі можна. Найбільша проблема — вчасно її виявити. Першим кроком ефективного виявлення суїцидальних тенденцій є формування адекватного ставлення до цього явища та подолання помилкових думок, стереотипів щодо його розуміння. Читати далі....


7 мультфільмів для школярів про інтернет-залежність


        Ґаджетозалежність. Ви також це помічаєте? Усе частіше бачимо молодь, підлітків і дітей, які замість звичайного спілкування та жвавих ігор обирають віртуальну реальність ґаджета. Звісно, можна сказати, що інакше і не може бути  у світі сучасних технологій. Однак, якими можуть бути наслідки? До уваги добірка яскравих мультфільмів про переваги сучасних технологій та приховані небезпеки, які можуть загрожувати окремим людям та суспільству в цілому. Дивитись далі...

   Джерело:https://osvitanova.com.ua

Амбівалентні переживання у підлітків

    

     Амбівалентність - це суперечливі почуття відносно будь-якого об'єкта або ситуації. Наприклад, підліток може побачити щось одночасно з позитивного і негативного боку. Або при виборі в будь-якій ситуації обидва варіанти можуть здаватися йому однаково привабливими. Амбівалентність завжди викликає у підлітків протиріччя і заплутаність.

     Якщо описати амбівалентні почуття словами, це може звучати приблизно так: «У певному сенсі я не хочу того, що хочу. Я одночасно і схвалюю те, що відбувається, і не схвалюю». Читати далі...

  Джерело: https://childdevelop.com.ua 

Я єдиний і неповторний

 Залучити й утримати. Система мотивації для персоналу фасіліті ... Навчитися любити себе простіше, ніж здається.
 Всіх людей у світі об'єднує одне бажання - щоб нас любили і цінували. Але для цього перш за все варто почати цінувати самого себе.
 Щоб досягти внутрішнього балансу і комфорту, вдихніть на всі груди і вже сьогодні почніть практикувати пункти з цього списку. Читати далі...

Вчимося приймати відповідальні рішення. Я вдосконалюю себе

Прийняття рішень: інструкції, що допоможуть вам жити легше

Майже щодня ми приймаємо якісь рішення. Дуже часто наш успіх залежить від того, наскільки правильними були прийняті нами рішення. До речі, успішні люди, лідери, досягли успіху, завдяки вмінню швидко приймати важливі рішення. 

Як навчитися легко приймати рішення? Як стати більш впевненим і рішучим в прийнятті важливих рішень? Як вибрати з багатьох варіантів рішень найбільш ефективне? Читати далі...

Відповідальність неповнолітніх за скоєні правопорушення та злочини

Рівнянам на замітку: кримінальна відповідальність неповнолітніх ...

Серед підлітків є поширеною думка, що до повноліття за їх правопорушення відповідають батьки. Але, насправді, це твердження є помилковим. Законодавством передбачено конкретні випадки, коли юридична відповідальність неповнолітніх починається з 16 років, а за вчинення деяких кримінальних злочинів і з 14 років. Читати далі...


Суїцид - це не бажання померти, це спроба одним махом вирішити всі свої труднощі

У суспільстві цю тему воліють уникати, замовчувати та інколи й осуджувати. Самогубство - надзвичайно чутливе і складне питання. Визначити остаточну причину такого вчинку майже ніколи не можливо. 
За даними ВООЗ, кожні 40 секунд у світі стається один випадок самогубства. Таким чином у світі щороку близько 800 тисяч людей закінчують життя суїцидом.Тому дуже важливо, щоб у такі хвилини був хтось поряд, хто б зміг поговорити та допомогти знайти цей вихід. Але темп нашого життя швидкий і ми не завжди маємо можливість та бажання поговорити з близькими. Читати далі...

#ЩастиНаЗНО: психолог радить, як впоратися із нервуванням під час іспиту

Випускники нервують, і це не дивно. Але для кращого складання ЗНО слід себе опанувати.
Як це зробити, радить психолог Світлана Ройз.
Зокрема, під час іспиту допоможуть наступні практики:
1. Щоб повернути собі відчуття безпеки і стабільності, потрібно "освоїти місце": розкласти папірці, ручки, постукати ручкою по столу.
2. Важливо заздалегідь підготувати яскраву деталь.
3. Підтримайте самі себе.
4. Швидко повернути відчуття стабільності можна, обіймаючи себе. 
5. Якщо від тривоги перехоплює подих, покладіть одну долоню на лоб, другу – на груди. 
Зробіть кілька вдихів-видихів. 
Перекладіть руку з лобу на живіт – одна рука на животі, інша на грудях – та знову зробіть кілька вдихів-видихів.  
6. Якщо важко зосередитися, покладіть одну руку на потилицю, другу – на лоб. Зробіть кілька вдохів і видохів. Покладіть долоні з двох сторін голови та спостерігайте за диханням.  
7. Масажуйте точки посередині лоба над бровами. 
8. Якщо відчуття тривоги зберігається, доторкніться до точки, яка знаходиться посередині між пупком та місцем з'єднання ребер. 
9. Коли сядете на своє місце, потрібно відчути опору стоп та спертися на спинку стільця. 
10. Можливо, знадобляться практики з "малювання форм".
Більше інформації можна знайти тут. 

Психологічні підказки випускникам щодо ЗНО
Енергодарським випускникам нагадують про завершення реєстрації на ...
    Кожен день варто виконувати спеціальні вправи, які допоможуть зняти емоційну напругу і втому. В день зовнішнього тестування такі вже звичні вправи допоможуть швидко побороти хвилювання.
    Позбутися хвилювання у перші хвилини тестування допоможе глибоке дихання: зробіть вдих, потім повільний видих, уявляючи при цьому, що вдихаєте цілющий кисень, енергію, а видихаєте хвилювання, невпевненість.
    Запорукою підтримання інтелектуальної форми є гарна фізична форма, тому займайся фізкультурою. Ось короткий комплекс, який допоможе протягом хвилини відновити працездатність і створити робочий настрій. Кожна вправа виконується протягом 8-10 секунд.
 • Обертайте очима, намагаючись якомога більше побачити навколо себе. Шість разів за годинниковою стрілкою, шість разів – проти, і очі швидко „скинуть” втому.
 • Сядьте прямо, покладіть руки на потилицю. Зробивши глибокий вдих, якомога міцніше притисніть голову до долонь і відпустіть.
 • Продовжуючи сидіти прямо, візьміться руками за сидіння стільця і підніміть плечі якомога вище. Затримайтесь на декілька секунд і опустіть плечі.
 • Поставте лікті на стіл, покладіть підборіддя на долоні, глибоко вдихніть і, зберігаючи шию прямою, міцно притисніть підборіддя до долонь.

 • Сидячи за столом, притисніть витягнуті руки одну до одної.

 • Сидячи на стільці, піднімайте поперемінно прямі ноги з витягнутими пальцями.

    Перш, ніж починати роботу, треба усвідомити, що саме ти повинен зробити, скільки це має забрати часу, визначити порядок роботи.
    Плануючи графік роботи, пам’ятай, що найвища продуктивність праці настає через 20-30 хв. після початку роботи. Найскладніші завдання доцільно виконувати саме тоді. Простіші й цікавіші – наприкінці. Проте, якщо тобі важко, починай роботу з цікавішого.
    Починай роботу, відпочивши. Найкращий відпочинок – 1,5-2 год. сну або прогулянка, спорт, допомога батькам по господарству.
    Першу годину можна працювати без перерви, а далі необхідно робити 5-10-хвилинні перерви через кожні 40-50 хв. напруженої роботи, під час яких можна виконувати фізичні вправи.
  Якщо якесь завдання не можеш виконати одразу, не розгублюйся – спробуй повторити через якийсь час.

    Пам’ятай: перемога не завжди приходить до найсильнішого чи найспритнішого, але рано чи пізно вона приходить до того, хто вірить у себе.

Вибір професії: як визначитись та не розчаруватись?Добре, коли тема вибору професії хвилює, - це свідчить про те, що ти уже соціально та психологічно зрілий. Гірше, коли ця тема байдужа: мама з татом відведуть за руку до юридичного ВУЗу, тому що тобі ніби-то подобається історія, а згодом виявиться, що ти не терпиш роботу з папірцями та постійного спілкування з різними людьми. Читати далі...

Двоє: я та моя самооцінкаЯк часто ти лаєш себе? Як часто незадоволений власними вчинками чи рисами характеру? Скільки разів ти відмовлявся від цікавих пропозицій, бо був невпевненим у власних силах? Якщо частенько, тобі потрібно попрацювати над самооцінкою. Впевненими у собі не народжуються – ними стають. Читати далі...

6 порад про те, як організовувати свій час та підвищити власну продуктивністьДекілька корисних порад, які допоможуть сконцентруватись, правильно розподілити час та зробити робочий день більш продуктивним.
Щасливий той, хто має вдосталь енергії протягом робочого дня, тижня чи місяця. Але далеко не кожен може цим похизуватися! Якщо ви відчуваєте, що ваша продуктивність могла б бути вищою, а час, який ви витрачаєте на виконання низки завдань, – меншим, то вам стануть у пригоді ці поради! Читати далі...

Життєві цінності: став правильно свої пріоритетиТвоє право. Відповідальність за булінгРекомендації учням щодо проходження ЗНОДля того щоб ви могли впевнено впоратися з тестом у напруженій обстановці зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), почніть готуватись до тестування заздалегідь. А як краще впоратися з цим завданням, вам підкаже цей матеріал. Читати далі...

Правила  поведінки в ситуації конфлікту


 • Вирішуй проблему в теперішньому часі, не згадуючи про минулі образи і конфлікти.
 • Будь відкритим у спілкуванні, доброзичливим,  прагни до створення клімату взаємної довіри.
 • Спробуй  поставити себе на  місце опонента.
 • Не говори образливих слів, не вживай негативних епітетів.
 • Висловлюй і аргументуй свої наміри і плани у випадку незадоволення вимог (! Але ні в якому разі не погрожуй!).
 • Будь готовим подолати самолюбство, амбіції, визнати власну неправоту в тих чи інших питаннях і позиціях

В конфлікті завжди винуваті обидві сторони.

На примирення йде той, хто моральніший, мудріший, сильніший духом.

Немає коментарів:

Дописати коментар