середа, 18 листопада 2020 р.

Дитинство без насильства

     18 листопада у Європі відзначають День захисту дітей від сексуального насильства й експлуатації. Розпусні дії над дітьми можуть відбуватися в Інтернеті, телефоном, на вулиці або онлайн, вдома чи в школі. Кривдником може бути як незнайомець, так і рідна людина.

      Дослідження показали, що кожна п’ята дитина в Україні постраждала від сексуального насилля. Йдеться не лише про зґвалтування – сексуальне насильство може відбуватися різними способами. Дітьми в Україні вважають осіб до 18 років, тому жертвою може бути як 5-річна дитина, так і підліток 16-17 років. Потерпають від цього і хлопчики, і дівчатка. 

   Ці дослідження відбувалися не лише в Україні, але і по всьому світу. Статистика у нас не відрізняється від інших країн. Переважно злочинцями стають близькі і знайомі люди, зокрема можуть бути дядько, тітка, дідусь, бабуся. Саме тому такі злочини часто важко розслідувати та викривати.

   Ще важче піймати сексуальних злочинців, які обирають собі найзручніших жертв, бо діти не завжди усвідомлюють себе постраждалими. Хоча психологічна травма залишається в них надовго, інколи жертви воліють мовчати все життя. Одна з основних причин таких злочинів – відсутність сексуальної освіти.

Джерело:https://uain.press/news/

Немає коментарів:

Дописати коментар